Books

E-mail ze záhrobí

3. prosince 2006 v 13:05
E-MAIL ZE ZÁHROBÍ
Nakladatelství: Albatros
Autor: Terence Blacker
Autor obálky: Miro Hadinec
Překlad: Hana Parkánová-Whitton
Počet stran: 96
Originální název: You Have Ghost-Mail!
V okamžiku voda zprůzračněla a Matthew spatřil, co se nachází pod třpytivým povrchem, jako by to bylo ve dne, jako by to bylo skutečné. Objevila se lidská tvář, tvář chlapce. Oči měl vykulené a ústa se bezzvučně pohybovala. Tmavé vlasy mu vlály sem a tam, jako tmavé mořské řasy, kterými pohupuje příliv. Matthew pomalu dosedl na židličku a zahleděl se upřeně na monitor. Chlapec byl ještě docela malý - mohlo mu být osm děvět let. Zdálo se, že pořád opakuje. Téměř jako by prosil. Matthew se podvědomě dotkl klávesnice počítače. Vyťukal na ni: Co chceš?
E-mail ze záhrobí
(mám dojem že tuhle knížku sem kdysi četla je fakt dobrá!)

Kruh

11. listopadu 2006 v 18:42
KRUH
Nakladatelství: Euromedia Group
Autor: Kodži Suzuki (Koji Suzuki)
Autor obálky: Ivan Brůha
Překlad: David Petrů
Počet stran: 256
Originální název: The Ring
Reportér tokijského deníku Asakawa narazí na případ čtyř mladých lidí, kteří z nepochopitelných důvodů zemřeli v tutéž vteřinu na různých místech. Podaří se mu zjistit, že se znali a že týden před smrtí spolu tajně flámovali ve venkovském rekreačním středisku v horách. Asakawa se tam tedy vydá a v horském srubu objeví neoznačenou videokazetu, na kterou se čtveřice prokazatelně dívala. Když si ji pustí, zhlédne velice znepokojivé poselství. Brzy se totiž i on sám má ocitnout v blízkosti chladné náruče smrti...

K českým čtenářům se poprvé dostává proslavený Suzukiho román - horor, v němž ožívá pradávný lidský strach a ve kterém zasuté hrůzy a hříchy přicházejí do našich dnů skrze médium moderní technologie.
Kruh
(je fakt že knížku jsem nečetla ale podle mě je podívat se na to v televizi lepší než si to přečíst v knížce.Když jsem viděla poprvý ten film v telce první týden jsem byla jak na trní jestli zemřu nebo ne:) to by se mi u knížky nestalo)

Husí kůže-Krev příšery

11. listopadu 2006 v 18:36
HUSÍ KŮŽE
KREV PŘÍŠERY
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Radka Krejčová
Počet stran: 128
Originální název: Goosebumps: Monster Blood
Evan musí strávit část prázdnin u své podivínské pratety Katrin. Ve starém obchůdku s hračkami si koupí plechovku s Krví příšery - zelenou slizkou hmotou na hraní. Dají se s ní dělat různé legrační věci. Evanův pes Trigger si ji tak oblíbí, že jí kousek sní.
Ale pak se začne s tou zelenou slizkou hmotou dít něco moc divného - zdá se, že se zvětšuje.
A zvětšuje.
A zvětšuje.
A při tom roste i její hlad...
Husí kůže: Krev příšery
(tohle teď čtu,myslela sem že to bude pěkná kravina ale zatím to není tak hrozný,docela napínavý)

Husí kůže-Půlnoční přízrak

11. listopadu 2006 v 18:32
HUSÍ KŮŽE
PŮLNOČNÍ PŘÍZRAK
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Drahomíra Michnová
Počet stran: 116
Originální název: Goosebumps: The Barking Ghost
"Bojí se svého vlastního stínu." Přesně tohle všichni říkají o Cooperu Holmesovi. Ale když se Cooper s rodiči a starším bratrem přestěhuje do starého domu, který stojí na kraji hlubokých lesů, začnou se opravdu dít divné věci.

Potíž je v tom, že takovému strašpytlovi, jako je Cooper, nikdo nevěří ani slovo. Nikdo kromě něj neslyší hrůzostrašné štěkání. Nikdo jiný nevidí dva obrovské černé psy, kteří se objevují zničehonic.

Dokáže Cooper někoho přesvědčit, že ti psi opravdu existují? Podaří se mu najít někoho, kdo mu pomůže z nebezpečí?
Husí kůže: Půlnoční přízrak
(Tady asi půjde o krk)

Husí kůže-Hororland

11. listopadu 2006 v 18:29
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Drahomíra Michnová
Počet stran: 128
Originální název: One Day at Horrorland
Lizzy jela s rodiči, bratrem a kamarádem na výlet do ZOO, ale tatínek cestou zabloudil. Ale to nevadí. Našli místo toho jiný zábavní park.

V Hororlandu nejsou davy návštěvníků. Nejsou tu ani žádné fronty. A vstup je zdarma. Vypadá to, že objevili báječné místo!

Ale to si mysleli jen před Lizzinou šílenou jízdou na hrůzné Dráze k smrti. A před děs nahánějícím blouděním v Domě zrcadel.

Protože aktrakce v Hororlandu jsou nějaké divné. Nějak moc strašidelné. Trochu moc drsné...
Husí kůže: Hororland
(tak tohle fakt vypadá dobře!:)

Husí kůže-Maska

11. listopadu 2006 v 18:27
HUSÍ KŮŽE
MASKA
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Drahomíra Michnová
Počet stran: 112
Originální název: The Haunted Mask
Je svátek Halloween a skupinka spolužáků se chystá vyrazit večer na tradiční koledu v maskách. Betty, která má pověst strašpytla a často je terčem nepříjemných žertíků svých kamarádů, se rozhodne, že své pokušitele pořádně vystraší. Tajně si v podivném obchůdku koupí skutečně příšernou masku a úspěšně v ní vyděsí k smrti všechny, kdo ji ten večer potkají. Rej masek končí, ale Betty má svou masku stále na hlavě...
Husí kůže: Maska
(podle toho popisu....nebude to doufám nic jako komedie Maska?)

Husí kůže-Doupě nestvůry

11. listopadu 2006 v 18:23
HUSÍ KŮŽE
DOUPĚ NESTVŮRY
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Petra Klůfová
Počet stran: 120
Originální název: How to Kill a Monster
Gretchen a její nevlastní bratr Clark jsou naštvaní, že musejí jet na návštěvu k babičce a dědečkovi. Dědeček Eddie je skoro hluchý. Babička Rose zase pořád jenom peče koláče. A co je nejhorší, oba bydlí uprostřed ponurého bezedného močálu.

Těžko to může být větší průšvih, nemyslíte? Omyl. Protože babiččin a dědečkův dům je hrozně divný. Jeden pokoj v podkroví vypadá podezřele. Víte, ten zamčený pokoj. Ten, co se z něj ozývají prazvláštní zvuky.
Husí kůže: Doupě nestvůry
(zdržuju se raději poznámek páč takovýty horory s různejma nestvůrama,monstrama a ufonama mě fakt neberou i když by tohle mohlo bejt lepší... )

Husí kůže-Úsměv prosím...přichází zlo!

11. listopadu 2006 v 18:19
HUSÍ KŮŽE
ÚSMĚV PROSÍM...PŘICHÁZÍ ZLO!
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Drahomíra Michnová
Počet stran: 128
Originální název: Goosebumps: Say cheese and die
Greg našel starý fotoaparát, ale zdá se, že moc dobře nefunguje. Fotografie vždycky vyjdou... úplně jinak. Když Greg vyfotí tátovo nové auto, na snímku se objeví vrak. Vzápětí má táta ošklivou bouračku. Vypadá to, že fotoaparát umí předpovídat budoucnost anebo dokáže ještě něco mnohem horšího - možná budoucí neštěstí sám způsobuje! Kamarádi to Gregovi nevěří. Shari ho dokonce přinutí, aby ji vyfotil na oslavě jejích narozenin. Jenže Shari nakonec na snímku vůbec není! Znamená to, že dívka v nejbližších chvílích zmizí ze světa?
Husí kůže: Úsměv, prosím... přichází zlo!
(podle toho obrázku i popisu tý knížky by to ani nemusela bejt ztráta času)

Husí kůže-Kletba egyptské mumie

11. listopadu 2006 v 18:15
HUSÍ KŮŽE
KLETBA EGYPTKÉ MUMIE
Nakladatelství: Fragment
Autor: R. L. Stine
Překlad: Radka Krejčová
Počet stran: 128
Originální název: Goosebumps: The Curse Of The Mummy's Tomb
Gabe se ztratil v pyramidě. Jeho střelená sestřenice šla celou dobu chodbou před ním, ale sotva se na chvíli zastavil, aby si zavázal tkaničku, byla pryč. Jenomže Gabe tu není sám. V pyramidě je ještě někdo jiný. Někdo. Nebo něco. Gabe nevěří na kletbu hrobky mumie. Ale to neznamená, že ta kletba neexistuje. Nebo ano?
Husí kůže: Kletba egyptské mumie
(tuhle knížku sem ZATÍM nečetla takže o ní nemám moc co napsat)
 
 

Reklama