Halooween

Užijte si Halloween!!!

31. října 2006 v 21:42
3D Jack-o-lantern
31.října!!!!!!!!!
Vím že tenhle článek píšu krapet pozdě páč den už skoro skončil ale věřte mi že kdybych ho mohla napsat dřív a delší tak bych to udělala. Místo se tady pokouším vtloukat do hlavy blbý německý slovíčka....:(ale i když je právě teď 21:34 chtěla bych všem co nemaj povinosti nebo na ně kašlou a užívaj si života vzkáat ať si užívají Halloweenu co nejvíc to jde:)!!Je fakt že tady v čr můžem Americe hodně věcí na Halloweenu závidět ale podle mě můžem bejt rádi že o něm aspoň víme..:)
Užijte si zbytek toole dne protože další Hall bude až a rok!!!!!!!Pro všechny přínivce hororů-povinné-je potřeba vidět aspoň dva horory!!!!:)
Spinning 3D Jack-o-Lantern


Halloween smajli

27. září 2006 v 22:38
Black Kitty Nádherná kočička s dýní
Typická strašidelná halloweenská dýně
Jack O' Lantern

Čarodějka u lektvaru už vaří....
Witch Cauldron
Medvěd nebo vlkodlak?Co myslíte?
Werewolf


Překvápko!!!Aneb co všechno na vás může v rakvi vykouknout!
VampireVampire
Mumík
Mummy
Frankenstein se blíží....
Frankensmiley
...a jeho maminka čarodějka
WitchTahle je jak z Adamsovy rodiny Frankenstein's Bride Že by němý duch?? Trick O' Treater Přehlídka strašidelných domů začíná Haunted HouseToilet Paper HouseHaunted House Další halloweenský návštěvník! Costume A další!Tak dobře nastrojený že ani nepoznám za koho se vydává:) Skeleton Tohohle taky nevím ale vypadá jak šílenej kozel (to ty rohy) Monster 1ale je roztomilej Čičičičiči Monster Wolfman A nějakej ostnáček! Monster 2 Pár dýní Jack O' LanternBlack Catale počkat počkat! VRAŽDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Carving Bezva převlek smajli! Monster Strašidelní (a mnohami obávaní) přátelé všech čarodějů a čarodějnic! SpiderBat HIHIHI Scarecrow Slet čarodějnic Witches Frankie Frankenstein Tohle je pravej vlkodlak!!! Werewolf A další mumík Mummy Vysmátá čarodka Witch A vyřehněná lebečka (by mě zajímalo čemu se tak lochní) Skull Bububu Ghost A jako poslední duch z kukuřičného pole!!! Hay RideTombstone

Žvásty

9. srpna 2006 v 0:21
Více informací o Halloweenu an internetové stránce http://sweb.cz/strudo.halloween/
Tento zajímavý svátek se zatím u nás bohužel (i když pro některé bohudík) neslaví, nevím vlastně ani proč, možná abysme těch převzatých zvyků neměli moc. My místo toho slavíme dušičky. Nic proti dušičkám, mě osobně se docela líbí,ale ani takový Halloween není tak špatný. Teda....spíš se samozřejmě líbí víc dětem než dospělým, ne že bych se divila, nakupovat sladkosti,který stejně zežere někdo jiný by mě moc nebavilo.....
Jediný co o Halloweenu vím, je z různých filmů, časopisů, knížek....Malé děti chodí od domu k domu a požadují sladkosti s heslem : "Trick or Treat(nevím přesně jak to je)" (Sladkost nebo žert) =)čímž jakoby vyhrožujou že jestli nedostanou sladkost, provedou nějaký žert na obyvateli nebo rovnou na domu. Co jsem ještě tak trochu pochopila že starší děti už nechodí koledovat, pořádají strašidelné mejdany...něco trochu jinýho no.

Co je Halloween?

9. srpna 2006 v 0:10
Halloween si v našich krajích většinou spojujeme s Amerikou (přesněji s USA). Tento svátek je původně starý Keltský zvyk, známý jako "Samhain" a znamená "Konec léta".
Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.
V této magické noci se posazovala svítící lucerna vyřezaná z tuřínu nebo tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Měla vítat zemželé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýní usazovala svíčka.
Když evropští osadníci (zvláště Irové) přijeli do Ameriky, objevili praktickou věc: zde rostoucí v Evropě neznámé dýně jsou větší a lépe se hodí pro vyřezávání než řepa používaná na starém kontinentě. Halloween tak nabral "druhý dech" a byl od 19. století slaven dokonce ještě více než dříve.
Víte, že dýně není zelenina, ale ovoce?
 
 

Reklama